Základy vázání mušek 24/02/2012

05.03.2012 02:15

 

 

V pátek 24. Února 2012 proběhla v restauraci Sonora první ze série akcí plánovaných na rok 2012 – Seminář – Základy vázání mušek. Svou účast na akci potvrdilo přihláškou na webu www.labskapstruhova.cz 11 lidí, přičemž někteří kamarádi a známí se nám nahlásili ústně.

 

K účasti na akci Miloš Zeman oslovil své dodavatele mušek – skvělé vazače Prokopa Štádlera a Viktora Zicha. Dobrovolně se účastnil i mistr vazač Ivan Pučelík, který prodává a váže v Milošově obchodě.

 

Pro pobavení jsem své specifické mušky vázal já a účast přislíbil vázací klaun – Pepa Jehlička se svými muškami ze šílencova vazačského koutku.

 

 

Protože jsem měl s Pepou a Milošem na starosti organizaci akce, plánoval jsem, že se po obědě vypařím z práce, doma popadnu svoje vázací nádobíčko a kolem druhé dorazím do Milošova obchodu, odkud bylo potřeba přenosit veškeré potřebné vybavení do přilehlé restaurace.

 

To byl plán, jenže když jsem v půl čtvrté odjížděl z Pankráce, kde pracuji, věděl jsem, že přípravy proběhnou trochu narychlo a ve stresu.  Po rychlé svačině jsem doma sbalil fidlátka a vydal se směrem Radhošťská. Kolem 17 hod jsem dorazil a jenom jsem otevřel dveře do obchodu, vzpomněl jsem si, že jsem doma zapomněl slíbenou prodlužovačku a svoji vázací lampičku. Prodlužovačku jsme si půjčili v obchodě, ovšem se světlem byl celý večer trochu problém a tak jsem společně s Pepou Jehličkou vázal za mihotavého světla čajových svíček. Ale mělo to atmosféru.

 

Rychle jsme nanosili věci do salonku, mírně poupravili prostory, v restauraci jsme nalepili viditelnou ceduli s nápisem a směrovou šipkou, dali jsme si pivo a začali přijíždět první účastníci.

Krátce po 18 hod se slova ujal Miloš, představil sebe, přítomné vazače a organizátory. A protože se jednalo o základy vázání mušek, rychle usedl ke svěráčku a všem přítomným názorně vysvětlil naprosté základy při vázání mušek, ukázal časté chyby začátečníků, které je při vázání i nadále provází, kazí konečný výsledek a protahují vázání mušky. Poté ještě předvedl své dva nejjednodušší vzory a pak se již všichni rozprchli k jednotlivým vazačům, kde nasávali informace o tom, co je zrovna zajímalo.

 

 

Pepa Jehlička vázal mušky ze šílencova vázacího koutku – smetákové chrostíky a další jeho oblíbené vzory. Já jsem vázal  Labskou jepici, Labského woolly buggera a potoční goldheady. Prokop Štádler vázal jeho pověstné mikrojepičky, Ivan Pučelík predváděl vázání svých klasických vzorů, svou oblíbenou mušku z jednoho pírka CDC a Miloš se věnoval ukázkám různých vázacích technik, dubbování atd.

 

 

Zřejmě nejvyhledávanějším vazačem byl Viktor Zich, který předváděl vázání mylarových streamerů  - okounka a plotičky a dále vázal „polotovarové mušky“, tedy chrostíky s předpřipraveným tělíčkem, které se jenom provléklo na háček a májovky s tělíčkem mimo háček, rovněž z polotovaru. Vznikla u toho i diskuze, proč se mezi vazači tyto polotovary při jejich ceně a velmi snadnému použití více nerozšířily, ale jednoznačná odpověď z diskuze nevzešla. Můj názor je, že většina muškařů ani neví, že něco jako tyto „vázací polotovary“ existuje a v tom je možná zakopaný pes. Proto chystáme pro web Labské samostatný článek na toto téma.

 

 

Po čase už se sami účastníci chopili svěráčků a ve spolupráci se zkušenějšími vazači vázali někteří i svoje úplně první mušky. Po 22 hod nás začalo v salonku postupně ubývat, až jsme akci kolem 23 hod ukončili.

 

Zajímavostí je, že nejmladšímu vazačovi bylo 12 let :-)

 

 

Za organizátory můžu říct, že se akce povedla, ale zároveň máme jasnou představu, co pro příště zlepšit. A jako bod č.1 máme na seznamu světlo. Chce to lépe nasvítit samotnou místnost i vázací stoly.

 

A co na akci říkají samotní účastníci?

 

"Osobně se mi líbil přístup všech vazačů, byli vstřícní, chápaví a hlavně uměli.  Líbilo se mi vázání malých mušek, mistrovská práce při vázání streamerů, lur, a vázání z CDC peří (muška z jednoho kusu), dabování CDC peří do smyčky (pomocí dvojité nitě). Je toho spousta".

"Pochválil bych organizaci, vstřícnost, profesionalitu a hlavně pohodovou atmosféru. Cítil jsem se tam dobře. Nikdo se nepovyšoval, nebyl arogantní, prostě báječně strávený večer."

"Zopakoval jsem si základy vázání a opětovně získal chuť se vázání věnovat."

"Fajn bylo seznámení se s novými muškaři a nové, věřím, že úspěšné, vzory mušek a postupy vázaní."

"Jako vazačské embryo jsem spokojenej. Zaujal mě Viktor Zich a jeho mouchy z polotovarů, to se mi fakt líbilo. I Prokop Štádler a Ivan Pučelík mi ledacos osvětlili. Malé mouchy nevážu ani to zatím neplánuji nicméně klobouk dolů před mouchami těch dvou. A borec na konec? Jasně Jehla!"

"Nejvíc mě zaujaly streamery z mylaru.  Vždycky jsem si streamery nechával vázat od kamaráda, teď je zvládnu vázat sám. Učarovaly mi mušky od p.Pučelíka. Jeho klasické vzory už skoro nejsou k vidění. Mušky co skvěle vypadají a stačí na to vlastně 2 materiály. Opravdu mě inspiroval."

"Jako naprostému začátečníkovi mi hodně pomohly úvodní tipy od Miloše Zemana. Dělám teď daleko hezčí tělíčka. A to že dabování je teď asi stokrát jednodušší, než když jsem se snažil to na tu niť nějak nažmoulat, to ani nemluvím. Za 4 hodiny jsem udělal posun, který by mi jinak trval možná dva roky… díky a těším se příště."

"Jsem opravdu začátečník, takže každá rada byla pro mě a pro mého syna Víťu velice přínosná. Od přehledu vazačských nástrojů a materiálů, přes voskování nitě, lakování atd. atd. Snad si to budu vše pamatovat."

.

.A takhle jsme vázali:

 

 

Pro registrované uživatele jsou připraveny fotografie v plném rozlišení a jakmile se nám povede sestříhat, tak i video z akce s tipy pro začátečníky od Miloše Zemana a s natočeným postupem vázání  streameru - okounka. 

Registraci Vám rádi zařídíme, stačí nám napsat a zadat váš kontaktní email.

 

Na konci článku bych rád poděkoval Liborovi Jabůrkovi, který pro nás nafotil mušky ve stojáncích a perfektně upravil úvodní "Oldflies" fotku.

Text: Josef "Chose" Kuncl, citace účastníků

Foto a video: Josef Jehlička, Libor Jabůrek

 

REKLAMA:  :-)

Výroba mušek, vláčecích nástrah a vázacích materiálů                                                                                                                                 Dana a Viktor Zichovi, Holoubkov 147, 33801 - Holoubkov

Tel: 602485505, email: zichova@atlas.cz

 

 

Velký výběr mušek od výše jmenovaných profi vazačů a velký výběr vázacích materiálů nejen vlastní výroby již brzy v internetovém obchodě Muškaření Zeman

 

 

 

Základy vázání mušek 24/02/2012

Titulek: Мы поможем вам в лечении данных заболеваний Vložil: Terryaccom Datum: 05.09.2021

Мы поможем вам в лечении данных заболеваний
Мы вынесли самые востребованные услуги на главную страницу,
но у вас также есть возможность ознакомиться с полным перечнем предоставляемых услуг, нажав на кнопку "Показать все". Надеемся, что вы достойно оцените качество нашего сервиса

Titulek: do it pbn 2.0 marketing Vložil: JamesNob Datum: 30.06.2021

[url=https://article-spinning-rewritin67890.blogspothub.com/4925545/little-known-facts-about-submitter-web-2-0-profiles]create pbn webeditor to be displayed in the TOP[/url]
[url=https://pbnsiteslist66532.ezblogz.com/32361762/what-does-site-number-for-ohio-prisons-mean]creature pbn seo webeditor marketing[/url]
[url=https://jeffreymdshv.bloguerosa.com/4920039/detailed-notes-on-article-rewriting]create pbn qualitatively[/url]
[url=https://submitterforumprofiles46802.onesmablog.com/Money-Robot-Submitter-An-Overview-39058035]do it pbn 2.0 qualitatively[/url]
[url=https://pbn-site-example46802.blogozz.com/4952051/the-fact-about-sites-pn-home-sitepages-home-aspx-that-no-one-is-suggesting]let's do pbn fast[/url]


@mmm=

Titulek: The best products. Women's overalls .constantly Vložil: Nicoletog Datum: 10.06.2021

AllExpress Endless coupons, discounts, promotions and flash deals. Competitive Prices On More Than 100 Million Items. Check Out All Deals on AllExpress. 24*7 Customer care. Buyer's Protection. Free Shipping Worldwide. Secure Payment Method.


[url=https://bit.ly/3cpTG0U]very fast. Leggings . to anywhere in the world[/url]
[url=https://torgovaya.xyz/ali]high quality. Women's jumpers and cardigans .always[/url]
[url=https://bit.ly/2TKdfKF]Unique products. Collars and leads for dogs .always[/url]
[url=https://bit.ly/35c29AV]inexpensive. Forage and treats for cats . to anywhere in the world[/url]
[url=https://torgovaya.xyz/ali]inexpensive. Protective equipment . to any place[/url]
@a

Titulek: Internet video player Vložil: GabrielZIndy Datum: 29.05.2021

Great site. Chic design. I found a lot of interesting things here. Visit this beautiful site - and rate it
https://footjobxx.xyz
https://orgazm.xyz
https://biras.xyz
https://xfuckx.xyz
https://husten.xyz
https://didlo.xyz
https://fucksa.xyz
https://tucks.xyz
https://xhuster.xyz
https://facialxx.xyz
Wonderful Video

https://torgovaya.xyz/dhgate.com The best store

[url=https://www.componentsonly.com.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]Wonderful Video[/url] 6324c19

Titulek: adult video Vložil: GabrielZIndy Datum: 15.05.2021

Great site. Chic design. I found a lot of interesting things here. Visit this beautiful site - and rate it
https://femdom-xxx.xyz
https://xhuster.xyz
https://ottomxxx.xyz
https://kucks.xyz
https://stripp.xyz
https://gucks.xyz
https://vaginal.xyz
https://bustyp.xyz
https://boobed.xyz
https://xfuckx.xyz
Adult Tube


https://torgovaya.xyz/dhgate.com The best store
[url=https://galebernhardt.com/blogs/news/chronic-fatigue-in-athletes?comment=123837776039#comments]AVN NEWS VIDEO FOR ADULTS[/url] 436dda8
^^XxX=+

Titulek: cialis online pharmacy review Vložil: greanny Datum: 29.04.2021

<a href=https://vskamagrav.com/>kamagra uk next day delivery paypal 306[/url]

Titulek: XXX for adults Vložil: GabrielZIndy Datum: 27.04.2021

Great site. Chic design. I found a lot of interesting things here. Visit this beautiful site - and rate it
https://sexwifeanal.xyz
https://transvestite.xyz
https://analbigdick.xyz
https://contraceptive.xyz
https://analingus.xyz
https://penet.xyz
https://erot.xyz
https://didlo.xyz
https://bottomed.xyz
https://penetrat.xyz
Internet video player


https://torgovaya.xyz/dhgate.com The best store
[url=https://allsagesbooks.com/guestbook/index.asp]AVN NEWS VIDEO FOR ADULTS[/url] d71312a
^^XxX=+

Titulek: cialis shipped canada Vložil: greanny Datum: 26.03.2021

[url=https://vskamagrav.com/]kamagra or malegra[/url]

Titulek: online pharmacy cialis arizona Sodahomb Vložil: greanny Datum: 09.12.2020

Efecto Viagra alossy [url=https://xbuycheapcialiss.com/]where can i buy cialis on line[/url] Jeplattipt Forum Cialis France

Titulek: Обязательно посетите наш сайт Vložil: MichaelCex Datum: 21.07.2020

HoOkAh MaGic наш официальный бренд
Набрав в поисковике Вы можете посетить наш сайт
и возможно приобрести кальяны и всё для них.
Доставка по всей России
Бесплатная консультация
Отправка в день заказа
Персональные скидки
Строго 18+

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek