Diskuzní téma: Muškaření a přívlač na Labské

Titulek: Lahko pomagam pri razvoju foruma Vložil: terwixonse Datum: 17.05.2019

I am from Slovenia. I can help with build this forum. Thanks for approved.

Jaz sem Slovenka. Lahko pomagam pri razvoju foruma.

Titulek: Where I can get XEvil? Vložil: SharonFup Datum: 11.05.2019

Hi...
Where I can get XEvil 4.0 for free?

Thank you

Titulek: It is possible. I can do it Vložil: taomiwersta Datum: 05.02.2019

I am toamiwersta and i would to help you. Anyone?

Titulek: Hi everyone. I need to help Vložil: ltonReque Datum: 25.12.2018

I am ltonser. I need help. What can i do it?

Titulek: Vláčka na Labské Vložil: Laďa Datum: 01.07.2016

Dobrý den, budu na přelomu července a srpna ve Špindlu na dovolené. Má smysl jít na Labskou na pstruhy vláčet? Nemuškařím. A z bellyboatu nebo ze břehu. Co je na lov z bellyboatu potřeba? Nemám neopren a nic.

Titulek: Re: Vláčka na Labské Vložil: Chose Datum: 11.07.2018

Vláčet lze jen na části u hráze, bežně se vláčí ze břehu, většina ryb je v jeho blízkosti...

Titulek: Září na Labské Vložil: Tomáš Kratochvíl Datum: 30.09.2015

Dobrý den, zdravím všechny příznivce muškaření na Labské,


vzhledem k tomu, že mi tu většinou velmi chybí jakékoliv aktuální informace, rád bych zde napsal několik postřehů z mého čtyřdenního rybaření ukončeného před deseti dny.


Musím konstatovat, že mě velmi překvapil počet rybářů, kteří zde v tuto dobu lovili. 6 boutů na přítoku, mi v tomto termínu přijde už docela dost. Ono je to letos vše dost časově posunuté. Od pana Pavlíka jsem se dověděl, že voda natekla jen pár dnů před naším příjezdem a tak nejspíš i rybáři, kteří sem jinak jezdí v dřívějším termínu, dorazili až teď.

Stejně posunuté to bylo i s rybami. Dlouhé roky jsem litoval, že jsem na Labské nezažil pořádný sběr. Letos jsem si to tedy opravdu vynahradil. Ryby sbíraly po celou dobu a vůbec jim nezáleželo na tom jestli svítí slunce, prší, fouká, mění se počasí.... To jsem zde opravdu nezažil.

Další neobvyklou věcí bylo jaké mušky ryby preferovaly. Zkoušel jsem různé rozence, klinkhammerky, jepičky a další spíše jemnější vzory, které mi zde přišly v minulosti úspěšnější. Většinu těchto vzorů ryby dost ignorovaly. Jednoznačně nejúspěšnější nástrahou byl chrostík velikosti 8 - 12. Bylo celkem jedno, jestli je srsťový, z CDC, nebo kombinovaný. Pokud se mi chrostíka podařilo položit do blízkosti sbírající ryby, většinou ho vzala. Kamarád Aleš přišel na to, že pokud má chrostík zelený tip, není ani třeba hledat sbírající ryby. Stačilo ho jen položit a do minuty počkat. Chvílemi to bylo opravdu až směšně jednoduché a pro zachování radosti z lovu jsem se často vracel k pakomárům.

Tohle platilo jak na horní části, tak i v přítoku. Rozdíl byl pouze v tom, že na spodku brali jen duháci a sem tam potočák a na přítoku suchou brali spíše potočáci a lipani, kterým megachrostík kupodivu taky vůbec nevadil.

Ryby byly skutečně aktivní a daly se nachytat snad všemi metodami. Jen streamery byly slabší než obvykle, ale to bylo asi způsobeno hlavně velikostí ryb. Ta nás opravdu moc nenadchla. Sice jsem za svůj pobyt chytil určitě nejvíc ryb, co se mi tam kdy povedlo, ale bonusové ryby někam zmizely. O duhácích se hodně mluvilo a psalo, že jsou malí. Velikost námi lovených ryb byla někde mězi 34 a 37cm, což na labské poměry není nic moc. Musím ale přiznat, že ryby jsou to opravdu bojovné a suché chytání s pětkovým prutem na ně bylo akorát. Občasná bonusová ryba, jako tomu bývalo v minulosti by to ale celé zase posunula trochu jinam.

U lipana jsme měli maximum odhadem taky kolem těch 37cm a siveni a potočáci byly občas i o nějaký centimetr delší.


S tou velikostí je to divné, protože i při pohledu z hráze na všežravá hejna ryb, jsme neviděli žádnou lepší. Vždy jich tam bývaly spousty.


Celkově vzato jsem s letošní Labskou opravdu spokojen a zachytal jsem si jako nikdy, i když nebyla pořádná ryba, moc se mi tam zase líbilo.


Na konec bych rád poukázal na jedno velké negativum, které jsem zaznamenal. Mám na mysli dodržování rybářského řádu. To co se tam děje, to je opravdu tragédie a skoro nikdo si s dodržováním neláme hlavu.

Viděl jsem dva Poláky jak válí ryby po zemi a pak je hází zpět, muškaře s poměrně kvalitní výbavou chytajícího na splávek pod kterým měl (zřejmě) žížalu, nebo těsto, rybáře, kteří neřeší jestli mají povolenku žlutou, nebo červenou a chytají všude. Na přítoku jsme s kamarádem byli snad jediní, kteří chytali na jednu mouchu. Z tohohle jsem opravdu trochu rozmrzelý.

Nevím jak stráž funguje a jestli vůbec. Za 6 let co tam jezdím jsem se s kontrolou nesetkal. Podle mě žádná neexistuje, je to tak? Myslím, že tohle by opravdu potřebovalo vylepšit. Chápu, že to není snadná věc, proto bych rád aby to vyznělo spíše jako námět ke zlepšení, než kritika.

Titulek: návštěva labské 26.6.2015 Vložil: Ondra Datum: 28.06.2015

Byl jsem o víkendu ve Špindlu, tak jsem se pátek večer šel podívat k Labské. U přítoku krásný sběr. Rojení několika druhů hmyzu. Doporučené barvy suchých mušek - olivové tělo a rezavá hlavička - různé velikosti 14 - 18. Dále se rojilo několik druhů hmyzu v hnědé a kouřové barvě. V sobotu jsem chtěl jít večer zachytat, ale u přítoku bylo cca 8 boatů, tak jsem si řekl, že to nechám na příště.

Přeji příjemné chvíle u vody

Titulek: Re: návštěva labské 26.6.2015 Vložil: Roman Skokan Datum: 28.06.2015

Nedá mi to, musím napsat o mém sobotním chytání u přítoku.
Byl jsem na vodě v 5hod ráno. Ryby sbíraly jak "vzetklé". Do 7 hod jsem jich chytil nepočítaně...ale! Voda je "ZAMOŘENÁ" PD mizerné velikosti, takové, jako všude v CZ..Tyto malé ryby v tak obrovském množství větší ryby vyženou, protože ty chtějí mít klid a radši se stáhnou. Chytil jsem dva PP velikosti 40+ a to bylo z větších ryb všechno.
Úsudek ať si udělá každý sám...Zdar.

Titulek: Jak se dařilo na belly boat cupu? Vložil: Ondra Datum: 24.06.2015

Zdravím, jak se dařilo na belly boat cupu?

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

počítadlo.abz.cz