Diskuzní téma: Muškaření a přívlač na Labské

Titulek: Re: Mušky Vložil: mArmany Datum: 06.01.2012

Mě se nejvíc osvědčila bílá bobina na plovoucí šňůře s intermediálním koncem pomalu plynule tažená za boatem. V začátcích fungování Labské jsem chytával na potápivou šňůru pěkné "macky" pravidelně, ale to už je minulostí...Mackové jsou, ale je jich velmi málo.

Titulek: Re: Re: Mušky Vložil: Chose Datum: 10.01.2012

Osobně mám na Labské nejradši suchou a vlastně nejen na Labské Pokud uvidíš sběr, můžu doporučit IBD, nebo olivku vel.12, Rád mám i mokrou mouchu, funguje březnovka a další přírodní vzory a nachytáš na ně spíš potočáka, nebo sivena, duháci po nich tolik nejdou. A u lur a bobin mám nejradši takovou tu starožlutou až okrovou barvu, ta fakt maká a potom jednu svoji specialitu, která funguje dobře všude, kde jsou ryby a o té do nové sezony napíšu článek.

Titulek: člunek na Labský Vložil: jehla Datum: 12.12.2011

problém asi není ani tak ve stabilitě, ale prostě v tom, aby to nevzalo nějakej špatnej konec...na boutu jsi přece jen v těch kšandách, nechtěně opustit nafukovací člun by asi nebyla sranda...a kdyby prasknul, většinou další komory moc bezpečně řešený nejsou, respektive jak u kterýho člunu. Říkal mi dneska Miloš, že to tam s gumákem taky občas jeden šikula praktikuje, nicméně asi bych si to na jeho místě radši fakt pořádně rozmyslel...ale jinak asi problém nebude...

Titulek: Re: člunek na Labský Vložil: tomek Datum: 13.12.2011

Chtěl bych upřesnit, v tom druhém případě jsem klasickým člunem myslel člun z laminátu nebo "dřevák". Ten je určitě stabilnější než gumový. Ale ten se asi na Labské používat nesmí, že?

Titulek: Re: Re: člunek na Labský Vložil: jehla Datum: 05.01.2012

lamináty a dřevěný ani plechvý ne, viz řád:

"Lov je povolen ze břehu, bellyboatu, ponton boatu a nafukovacího gumového člunu. Gumový člun může být poháněn pouze vesly nebo pádly, ne spalovacím ani elektrickým motorem. Na gumovém člunu může být bez ohledu na jeho velikosti pouze jeden rybář

Více zde: https://www.labskapstruhova.cz/pravidla-lovu-labska-a/"

Titulek: Dotaz na majitele Vložil: tomek Datum: 06.12.2011

Je možné místo belyboatu používat gumový člun? Děkuji předem za opdověď.

Titulek: Re: Dotaz na majitele Vložil: Chose Datum: 07.12.2011

Z bezpečnostních důvodů gumový člun nedoporučujeme, jeho použití je výhradně na vlastní nebezpečí daného rybáře. Využítí motorového pohonu je na Labské zakázáno, využití člunu s pádly je povoleno, ale je třeba brát v potaz všechna rizika, jako je vítr, vlny, a ne/stabilita člunu.

Titulek: Re: Re: Dotaz na majitele Vložil: tomek Datum: 12.12.2011

Díky za odpověď. Jen ještě malý dotaz: oč je belyboat stabilnější než klasický člun s pádly? Myslím si, že použití člunu je srovnatelné s belyboatem.

Titulek: Re: Re: Re: Dotaz na majitele Vložil: jehla Datum: 12.12.2011

jejda, já to místo jako odpověď napsal jako novej příspěvek, tak čti nahoře, jo:-)))

Titulek: Re: Re: Re: Dotaz na majitele Vložil: mvincik Datum: 27.02.2012

Bellyboat je nesrovnatelně stabilnější. Ze člunu vypadneš snadno, ale z boatu se ti to jen tak nepodaří.

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>

Přidat nový příspěvek

počítadlo.abz.cz