Titulek: příspěvek potížisty Vložil: zachar Datum: 13.03.2012

Každý z nás by si rád chytil velkou rybu. To je jasné.
A teď přijde to ALE:
viděl jsem pstruhový rybník 1,5 hektaru na horním toku pstruhové říčky s celoročním průtokem čisté, kyslíkaté vody. Tam si soukromník z Brna vysadil kromě jiných, menších, také asi 50 ryb okolo a nad 50cm. Byly také hájené, celoročně.
Tak jsme je za tehdy ještě malý peníz chytali a pouštěli - a po asi třech týdnech této ušlechtilé (pozor., to není ironie, myslím to vážně)
rybařiny je majitel postupně vybíral mrtvé podběrákem a zakopával. Naše šetrné zacházení nepřežily.
Faktem je to, že Labská je 20x větší a do kontaktu s těmi velkými rybami se nedostane tolik rybářů, jako na tom "plivátku", ale stejně, jobovky z různých studií o úmrtnosti odlovených ryb jsou zarmucující. Nevím, jestli mně uniklo: na Labské se i nadále bude vláčet? Pak je ta statistika ještě více alarmující, hyne asi třetina ryb.
Striktní "chyť a pusť" má tedy také své hranice a limity.
Omouvám se, já sám žádné řešení této situace nemám. neznám.
PS skutečně eticky uvažuijící gentleman v Anglii chytá ryby pouze pro
vlastní obživu, jiné chytání považuje za trápení nevinných živočichů a pro takové chování neplatí žádná omluva. Taky jeden extrém.
PPS doufám, že mně nepřestanou kamarádi z Labské a odjinud odpovídat na pozdravy a že mě na bellyboatu -pokud ten závod bude - za toto rouhání neutopí
PPPS stejně Vás všechny mám rád, vy pytláci
Z.

Přidat nový příspěvek